Ta strona używa plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Szczegóły można znaleźć w naszej polityce prywatności.
Zamknij
Osobiste fachowe doradztwo   22 397 89 99 Pn - Pt: od 9.00 do 16.00   serwis@saxoprint.pl
Zalogowany jako  

Broszury

 • Niskie i wysokie nakłady
 • Formaty od DIN A7 do DIN A4
 • do 400 stron (broszury klejone)

nowość
Teraz w małym nakładzie od 1 sztuki!

Broszury w niskim nakładzie - od 1 do 99 sztuk
Broszury
Książki
Kapitałka
Wyklejka
Formy bindowania

Nasze możliwości zastosowania to

 • wartościowe prezentacje firm i ich wizerunku
 • sprawozdanie z działalności rocznej przedsiębiorstwa
 • podręczniki i dokumenty do seminariów
 • Katalogi produktów, zamówień wysyłkowych i kataogi turystyczne
 • Ilustrowane książki i kroniki
 
Należy pamiętać, że właściwości broszur w niewielkich wydaniach mogą być czasami ograniczone.
Format końcowy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DIN A4
DIN A5
DIN A6
DIN A7
DL
DL small
DIN A5 lang
100 x 100 mm
105 x 105 mm
120 x 120 mm
148 x 148 mm
210 x 210 mm
210 x 280 mm
 
Rodzaj bindowania Oprawa klejona
Łączenie klamrami
Łączenie eurozszywkami
Łączenie spiralowane
Nakład od 25 do 200.000 sztuk
Liczba stron od 8 do 100 stron w odstępach co 4 (łączenie klamrami, eurozszywkami, spiralowane)
od 40 do 400 stron w odstępach co 4 (Oprawa klejona)
Kolorystyka 1/1 czarny
4/4 euroskala
Materiał Strony wewnętrtzne
80 | 90 | 100 g/m2
Papier offsetowy

80 | 160 g/m2
Papier naturalny

80 | 170 g/m2
Papier ekologiczny

90 | 115 | 135 | 170 g/m2
Papier kredowy matowy/błyszczący
Okładka
160 | 250 g/m2
Papier naturalny

170 | 250 g/m2
Papier ekologiczny

135 | 170 | 250 | 300 g/m2
Papier kredowy matowy/błyszczący
Obróbka

Do 6 linii perforacji

Uszlachetnienie
Okładka

Lakier UV

Foliowanie celofanem

Wersja

bez okładki

z okładką

Okładka zaginana z przodu

Okładka zaginana z tyłu

 
 

Porady eksperta - broszury

Broszury są wykorzystywane jako materiały reklamowe, do przekazywania informacji, do dokumentacji i do wielu innych celów. Chcielibyśmy udzielić Ci kilku ważnych wskazówek, aby Twoje broszury cechowały się wysoką jakością i profesjonalizmem.

W przypadku broszur o objętości ponad 52 stron zalecamy stosowanie okładki o gramaturze co najmniej 250 g/m w celu zwiększenia stabilności. Jeśli przy otwieraniu lub zamykaniu broszury chciałbyś umieścić duże grafiki lub istotne informacje, idealnym rozwiązaniem jest 6-stronicowa składana okładka. Aby nadać Twojej broszurze jeszcze większą wartość i stabilność, zalecamy uszlachetnienie okładki lakierem UV lub folią celofanową.

Szablony dla łatwego tworzenia danych do druku

Do tworzenia danych do druku polecamy nasze praktyczne szablony, przeznaczone dla wszystkich popularnych programów graficznych, które są dostępne na naszej stronie internetowej. Wszystkie specjalne cechy naszych produktów zostały w nich uwzględnione.

Przesunięcie grzbietu

Przy składaniu broszur z dużą ilością stron może dojść do przesunięcia pasa. Wewnętrzne strony są wypierane i wypychane na zewnątrz. Po przecięciu broszury w tym miejscu strony wewnętrzne są odpowiednio krótsze. (Rysunek 1)

Schematyczne przedstawienie przesunięcia grzbietowego(1)

Aby uniknąć sytuacji, w której obiekty znajdujące się blisko krawędzi, takie jak numery stron, linie lub inne elementy, nie zostały przycięte lub znajdują się zbyt blisko krawędzi papieru, należy wziąć pod uwagę to przesunięcie podczas tworzenia danych do druku. Należy zachować bezpieczną odległość 5 mm od krawędzi papieru. W przypadku broszur liczących ponad 32 strony zalecamy, abyś jeszcze bardziej zwiększył tę bezpieczną odległość. Dokładny przegląd przesunięć stron broszur można znaleźć online w naszej instrukcji przygotowania danych do druku.

Wskazówki dotyczące tworzenia danych do druku dla broszur

Proszę utworzyć wszystkie strony w postaci ciągłych pojedynczych stron, zaczynając od strony tytułowej. Prosimy o przesłanie nam poszczególnych stron w jednym dokumencie. Nie zapomnij usunąć niepotrzebnych stron z pliku przed ich ostatecznym zapisaniem. Żądane białe strony muszą pozostać w pliku. Proszę również zwrócić uwagę na kolejność stron w dokumencie. Nie sortujemy według numerów stron.

Cechy szczególne broszur klejonych

Aby umożliwić nam bezproblemową obróbkę Twoich danych do druku, prosimy o dostarczenie oddzielnego pliku na okładkę i strony wkładu broszur z oprawą klejową. Aby ułatwić przeglądanie broszury, okładki są rowkowane w odległości 7 mm od grzbietu. Dlatego należy umieszczać teksty i ważne elementy projektu w odległości co najmniej 10 mm od grzbietu i nie używać obrazów przechodzęcych przez strony.

Czterostronicowa okładka (2)

Wkład
Prosimy o tworzenie wszystkich stron treści w postaci ciągłych pojedynczych stron. Pierwsza i ostatnia strona wkładu są przyklejone na wewnętrznej stronie okładki na ponad 5 mm w celu zapewnienia optymalnej trwałości broszury. Należy pamiętać, że spowoduje to utratę widocznej powierzchni projektowej.

Okładka
Okładka musi być całkowicie zmontowana i mieć grzbiet. Szerokość grzbietu jest różna w zależności od rozmiaru strony. Szczegółowe informacje na temat sposobu obliczania szerokości grzbietu można znaleźć w instrukcji dotyczących danych do druku na naszej stronie internetowej. (Rysunek 2)

Szećciostronicowa okładka (3)

Plik okładki
Strona 1 = tylna strona zewnętrzna (U4) + strona zewnętrzna grzbietu + tytułowa strona zewnętrzna (U1)


Strona 2 = tytułowa strona wewnętrzna (U2) + tylna strona grzbietu + tylna strona wewnętrzna (U3)

Przy sześciostronicowej okładce strona do okładki jest krótsza o 2 mm, a skrzydełko o 18 mm. (Rysunek 3)

Kontrola danych

Nasza darmowa podstawowa kontrola danych jest dołączona do każdego zadania drukowania i obejmuje, na przykład, sprawdzenie formatu pliku, liczby stron i osadzania czcionek. W przypadku jakichkolwiek problemów z podstawową kontrolą danych, nasz dział obsługi klienta poinformuje Cię e-mailem. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że Twoje dane do druku zapewniają optymalny rezultat, możesz, za doadatkową opłatą, skorzystać z naszej usługi profesjonalnego sprawdzania danych. Sprawdzane są m.in. spad brzegowy, rozdzielczość grafiki oraz odległość logotypu i czcionek od spadu.

Profesjonalne drukowanie broszur z pomocą SAXOPRINT

Jako jedna z największych drukarni internetowych w Europie, specjalizujemy się w druku wysokiej jakości broszur. Tymczasem 18.000 m² powierzchni i ponad 550 pracowników codziennie dbają o to, aby nasi klienci otrzymywali swoje produkty drukowane zgodnie z ich wymaganiami. Dzięki naszym ultranowoczesnym maszynom możemy dostarczyć nawet duże, dwustutysięczne nakłady na czas. Stale optymalizujemy i udoskonalamy nasze zautomatyzowane procesy od momentu złożenia zamówienia po druk i dalszą obróbkę. Wielu klientów korzysta z naszej wyjątkowej jakości druku i wielokrotnie nagradzanej obsługi klienta z osobistym doradztwem ekspertów. Ty również możesz skorzystać z naszego wieloletniego doświadczenia, szybkiej obsługi w zakresie druku i dużego portfolio!

Nasz wysokowydajny park maszynowy produkuje broszury w arkuszowym druku offsetowym i druku cyfrowym. Ostrożne wykorzystanie zasobów poprzez optymalne wykorzystanie arkusza druku, bezalkoholowe farby drukarskie oraz precyzyjnie skoordynowane procesy pomiędzy drukowaniem i wykańczaniem przyczyniają się do zrównoważonej, wysoce wydajnej produkcji druku. Dalsze zalety:

 • dostępne są okładki z wykończeniami i wysokimi gramaturami w celu poprawy trwałości
 • szeroka gama papierów do druku obrazkowego, offsetowego, makulaturowego i niepowlekanego
 • możliwość umieszczenia do 400 stron wkładu (klejenie)
 • małe serie od 1 kopii do dużych serii do 200.000 sztuk na zamówienie

Łączenie broszury - które jest właściwe?

Wybór oprawy broszur nie wydaje się łatwy na pierwszy rzut oka. Łączenia mają zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na korzystanie, trwałość i odporność broszury. Dlatego chcielibyśmy udzielić kilku wskazówek.

Katalogi i wysokiej jakości czasopisma są zazwyczaj wyposażone w okładki i klejone. Powodem tego jest to, fakt że są one często narażone na gorsze traktowanie w porównaniu do broszur reklamowymi lub ulotek: klienci końcowi czytają artykuł w metrze, przy śniadaniu lub ściskają swój magazyn pod pachą. W sklepach detalicznych, potencjalni klienci przeglądają go, nim zdecydują o zakupie.

Nawet po dziesiątym użyciu, broszura powinna nadal wyglądać dobrze i wykazywać niewielkie oznaki zużycia. Okładki naszych klejonych broszur znacznie zwiększają wytrzymałość dzięki dużej grubości papieru i foliowaniu. Zanieczyszczenia takie jak odciski palców lub plamy z kawy można zredukować za pomocą miękkiej powłoki Soft Touch, a jednocześnie zwiększyć efekt kolorystyczny i dotykowy drukowanego produktu. Ma to pozytywny wpływ na profesjonalizm i wizerunek firmy. Wydawcy mogą zwiększyć sprzedaż docelową i lepiej dotrzeć do grup docelowych. Wszystkie szczegóły dotyczące naszego wykończenia druku.

Czasopisma i gazety dla pracowników i klientów mają krótszą żywotność i dlatego są często wyposażone w zszywki. Zalecamy jednak okładkę, aby lepiej chronić zawartość przed wilgocią. Kolory są uwypuklone dzięki foliowaniu. Matowe wykończenia dają efekt wysokiej jakości i nie pozwalają na odbicie światła. Dodatkowo, można również zmniejszyć gramaturę papieru stron wkładu dla druku brdziej przjaznego dla środowiska i zmniejszenia grubość magazynu.

W przypadku raportów biznesowych, dokumentów seminaryjnych lub informacji o produktach, które są przechowywane lub archiwizowane, można zdecydować o zszywkach oczkowych.

Broszury klejone z miękką oprawą

Broszury z oprawą klejową i miękką okładką nadają się do katalogów, raportów rocznych i czasopism branżowych. Po wydrukowaniu stron (zróżnicowana ilość od 40 do 400) nasi eksperci w zakresie dalszej obróbki produkują wysokiej jakości oprawę klejową PUR z mocnym klejem poliuretanowym, który trwale utrzymuje strony razem. Pozostałości kleju nie są widoczne po przewróceniu strony.

Książki z twardą oprawą klejoną

Książki z twardą okładką przekonują dzięki wykonaniu z 2 mm kartonu introligatorskiego, który jest pokryty 135 g/m² matowym papierem kredowym. Kapitałka zakrywa szczelinę pomiędzy blokiem książki (zawartość) a okładką. Jest ona przyklejony pomiędzy górną i dolną krawędzią grzbietu. Wklejka nie tylko uwydatnia pierwsze wrażenie przy otwieraniu książki, ale także bezpiecznie łączy wkład (blok książki) z okładką.

Bardzo solidna oprawa pozwala na wykorzystanie jej jako książki rocznych sprawozdań finansowych i raportów biznesowych, które są bardzo często używane. Jako zeszyty z indywidualnym układem i logo Państwa firmy są chętnie przyjmowane przez klientów i pracowników. Prezent promocyjny, który pozostaje w użyciu przez dłuższy czas i uczyni Twoją firmę zawsze obecną.

Drukowanie broszur zszywanych

Zszywanie przy pomocy zszywek jest typowym rodzajem łączenia dla czasopism, jak również broszur graficznych i reklamowych. Wycięte zadrukowane arkusze są składane pośrodku i dwie metalowe klamry są przebijane na zewnątrz linii składania. Procedura ta znana jest również jako ścieg siodłowy.

Duże, dwustronne ilustracje są szczególnie skuteczne przy tym łączeniu, ponieważ żadna sekcja obrazu nie została utracona.

Książki ze zszywkami można zamówić z 4 do maksymalnie 100 stronami wliczając w to okładkę, w zależności od ostatecznego formatu i wielkości nakładu.<

Drukowanie broszur z oprawą spiralną

Produkujemy broszury z oprawą spiralną, znaną również jako bindowanie, dla małych nakładów - do 96 stron i dla dużych nakładów - do 100 stron. Podobnie jak w przypadku innych łączeń, okładki o gramaturach innych niż strony wkładu są możliwe do wykonania bez żadnych problemów.

Oprawy spiralne są często używane jako karty dań i napojów. Idealnie nadają się jako materiały pomocnicze do prezentacji, notatek lub do wypełniania wcześniej wydrukowanych dokumentów seminaryjnych. Wykorzystaj nasz 100 g/m² papier offsetowy lub 120 g/m² papier offsetowy premium, aby umożliwić optymalny druk i możliwość zapisywania po obu stronach.

Oprawy spiralne mają tę zaletę, że leżą prosto na stołach i, podobnie jak notatniki, są bardzo wygodne przy zapisywaniu. Poza tym obracanie stron jest niezwykle przyjemne, podobnie jak w przypadku zszywania. Strony nie zamykają się i użytkownik może zostawić otwartą ostatnią przeglądaną stronę.

Okładka z papieru o gramaturze 300 g/m² znacznie zwiększa stabilność broszur z oprawą spiralną. W połączeniu z wykończeniem, takim jak matowe lakierowanie UV lub powłoką Soft Touch, nadają jej większą odporność na ścieranie, wilgoć i zarysowania. Miękka powierzchnia jest jednocześnie antypoślizgowa i pozwala na uzyskanie bogatego kontrastu kolorów.

Broszury z zszywkami oczkowymi

Zszywanie zszywkami oczkowymi jest szczególnie odpowiednie dla dokumentów szkoleniowych, cyklicznych raportów biznesowych lub dla czasopism do zbierania. Można je łatwo archiwizować w segregatorach lub teczkach.Zszywanie zszywkami oczkowymi jest szczególnie odpowiednie dla dokumentów szkoleniowych, cyklicznych raportów biznesowych lub dla czasopism do zbierania.

Ważne opcje zamówienia

Dlaczego rowkowanie jest tak ważne?

W przypadku broszur z okładką zalecamy rowkowanie (z wyjątkiem oprawy spiralowej). Zapobiega to złuszczeniu się farby po zagięciu. W ten sposób unika się nieprzyjemnych i widocznych pęknięć wydrukowanego produktu. Od gramatury 250 g/m², bigowanie okładki jest standardem w naszej drukarni.

Który format broszury jest tym właściwym?

W zależności od pierwszego wrażenia, zachowania po otwarciu albo struktury treści, orientacja pozioma czy pionowa, jak również ostateczny format mogą mieć inny efekt:

Pionowe formaty mają tę zaletę, że większość ludzi jest do nich przyzwyczajonych. Stojaki na czasopisma w sklepach są zazwyczaj przeznaczone do formatów pionowych DIN A4. W przypadku małych broszur w formacie A5 lub A6 są one raczej trudne w obsłudze przy użyciu oprawy klejowej.

Formaty poziome DIN-A4 współgrają barzo dobrze z oprawą klejową. Aby ułatwić czytanie, należy użyć co najmniej dwóch kolumn tekstów. Menu i karty napojów są często spotykane w poziomym formacie A6 z oprawą spiralną. Format poziomy ma tę zaletę, że duże obrazy lub panoramiczne ujęcia mogą być lepiej rozmieszczone lub korzystniej wyeksponowane.

Formaty kwadratowe wyróżniają się podobnie jak formaty poziome. W ostatecznym formacie 210 x 210 mm, duże motywy panoramiczne mogą być drukowane na dwóch sąsiednich stronach. Dzięki zszywaniu nie tracimy widoczności w środkowej części obrazu. Są więc optymalne do przedstawienia pojazdów, krajobrazów i wnętrz.

Lakierowanie czy powlekanie folią?

Wykorzystaj nasze wykończenia powierzchni, aby zwiększyć trwałość, wytrzymałość, uwagę i wrażenia dotykowe.

Foliowanie jest odpowiednie, jeśli chcesz, zwiększyć efekt kolorystyczny, przyjazne w czytaniu załamanie światła lub przyjemne uczucie dotykowe. Szczególnie silne efekty można osiągnąć poprzez połączenie matowej powłoki foliowej na matowym papierze kredowym lub błyszczącej powłoki foliowej na błyszczącym papierze kredowym. Należy pamiętać, że powłoka może prowadzić do lekkich odchyleń koloru.

Nasza powłoka Soft Touch tworzy aksamitnie miękką powierzchnię, która zachwyci Twoją grupę docelową.

W naszej powłoce UV, stałe cząstki są nakładane za pomocą wałka, a następnie mocno związane z drukowanym arkuszu przy użyciu światła UV. Ta powłoka, stosowana na całym obszarze ma doskonałe właściwości ochronne przed zarysowaniami, ścieraniem i korodowaniem.

Matowe wykończenia mają tę zaletę, że nie odbijają światła, oprócz zapewnienia ochrony przed ścieraniem, zarysowaniami lub wilgocią. Są one szczególnie odpowiednie w przypadku jasnych sal sprzedaży i pomieszczeń prezentacyjnych.

Wysoki połysk wykończenia zwiększa uwagę w stojaku na broszury i czasopisma i sprawia, że wydrukowany produkt wygląda niezwykle wartościowo. Efekt ten jest najczęściej używany w czasopismach lub produktach prezentacyjnych.

Zwiększenie stabilności poprzez okładkę

Okładki chronią zawartość broszur przed przedwczesnym zużyciem, zwiększają ich stabilność (szczególnie w przypadku kilku stron i niskiej gramatury) oraz poprawiają ich pierwsze wrażenie dzięki wykończeniu. Broszury o maksymalnej objętości 40 stron i gramaturze papieru 135 g/m² mogą uzyskać lepszą trwałość i wygodę podczas użytkowania z 300 g/m² okładką z papieru kredowego.

Okładki składane umożliwiają umieszczenie dużych obrazów na trzech wewnętrznych lub zewnętrznych stronach. Można je zamówić ze skrzydełkiem z przodu lub z tyłu.

 • Zszywanie klamrami

  Poszczególne strony są składane i na grzbiecie trwale złączone zszywkami od zewnątrz do wewnątrz. Zszywanie klamrami, jako oprawa stabilna, jest szczególnie odpowiednie dla zakresu stron od 8 do 96. Do tego oferujemy 4- lub 6-stronicową okładkę.
   

  Konfiguruj
 • Łączenie eurozszywkami

  Złożone strony są zszywane w standardowej odległości pasującej do dostępnych w handlu segregatorów i teczek. Klamry są przy tym zaginane w oczka. Dlatego broszury te pasują idealnie do segregatorów i systemów archiwizacji. Mogą one obejmować od 8 do 100 stron. Są dostępne bez lub z 4- bądź 6-stronicową okładką.

  Konfiguruj
 • Łączenie spiralowe

  Łączenie spiralowe jest idealne dla broszur z małą ilością stron. Gwarantuje ono optymalne otwieranie broszury. Do wyboru jest również pasująca spirala w kolorze czarnym, białym lub srebrnym. Taka spirala może pomieścić od 8 do 100 stron. Są one dostępne bez lub z 4-stronicową okładką.

  Konfiguruj
 

 • Oprawa klejona (twarda oprawa)

  Technologia klejenia poliuretanowego zalecana jest w przypadku produktów narażonych na większe obciążenia oraz w przypadku broszur o objętości od 40 do 400 stron. Podobnie jak w przypadku książki, strony są klejone w 4- lub 6-stronicowej okładce. Dzięki cienkiej warstwie kleju mogą być bez problemu otwierane.

  Konfiguruj
 • Oprawa klejona (twarda oprawa)

  W przypadku książek, poszczególne strony są obłożone tekturą introligatorską o grubości 2 mm i sklejone poliuretanem. Okładka może być foliowana celofanem matowym lub błyszczącym. Dla książek o grubości od 20 mm można wybierać pomiędzy prostym i okrągłym grzbietem.
   

  Konfiguruj
 

Nasze możliwości zastosowania to

 • Książki popularnonaukowe, specjalistyczne, podręczniki, encyklopedie, beletrystyka
 • Księgi rachunkowe, raporty roczne
 • Prace dyplomowe, roczniki
 • Notatniki
 • Wysokiej jakości prezenty dla klientów
 • Katalogi produktów, katalogi wysyłkowe lub turystyczne
 
Format końcowy
 
 
 
 
DIN A4
DIN A5
DIN A6
210 x 210 mm
 
Nakład od 100 do 10.000 sztuk
Ilość stron 48 do 400 w odstępach co 4
Kolorystyka Strony wewnętrzne
1/1 czarny
4/4 euroskala
Okładka (obłożenie)
1/0 czarny
4/0 euroskala
Materiał Strony wewnętrzne
80 | 90 | 100 g/m2
Papier offsetowy

90 | 115 | 135 | 170 g/m2
Papier kredowy matowy/błyszczący
Okładka
2 mm
Okładka - tektura introligatorska

135 g/m2
Obłożenie - papier kredowy matowy
Wyklejka
120 g/m2
Papier offsetowy biały

120 g/m2
Wyklejka czarna

120 g/m2
Wyklejka - papier prążkowany,jasnobiały
Kapitałka biały | czerwony | niebieski | czarny
Grzbiet

Grzbiet prosty

Grzbiet zaokrąglony

Obróbka

Oprawa klejona PUR

osobne zgrzewanie w folię każdego egzemplarza

Uszlachetnienie - okładka

foliowanie celofanem

 
 • Kapitałka biała

  Konfiguruj
 • Kapitałka czerwona

  Konfiguruj
 • Kapitałka niebieska

  Konfiguruj
 • Kapitałka czarna

  Konfiguruj
 

Kapitałka jest małą, kolorową wstążką, która w książkach z twardą oprawą jest przyklejona na górnej i dolnej krawędzi grzbietu. Służy ona do wypełnienia luki między grzbietem a blokiem książki oraz do jej upiększenia. Chroni również przed kurzem i obciążeniem. Nie należy mylić kapitałki z zakładką. SKapitałka dostępna jest w kolorze białym, czerwonym, niebieskim i czarnym.

 
 • Wyklejka biała - offset
   

  Konfiguruj
 • Wyklejka czarna
   

  Konfiguruj
 • Wyklejka - papier prążkowany, śnieżnobiały

  Konfiguruj
 

Wyklejka umiejscowiona na początku i na końcu książki łączy blok książki (zawartość) z okładką. Papierowa wyklejka jest mocno przyklejona do oprawy i nie może być zadrukowana. Służy ona do stabilizacji książki i jednocześnie chroni pierwszą i ostatnią stronę jej zawartości. W SAXOPRINT możesz wybrać pomiędzy trzema różnymi materiałami.