Ta strona używa plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Szczegóły można znaleźć w naszej polityce prywatności.
Zamknij
Osobiste fachowe doradztwo   22 397 89 99 Pn - Pt: od 9.00 do 16.00   serwis@saxoprint.pl
Zalogowany jako  

SAXOPRINT jest
drukarnią certyfikowaną FSC®

Każda działalność gospodarcza ma wpływ na przyrodę. Efekty te są szczególnie wysokie w przemyśle poligraficznym ze względu na ogromne zapotrzebowanie na papier i stosowanie środków chemicznych.

Dlatego SAXOPRINT GmbH postawiła sobie za cel utrzymanie obciążeń dla ludzi i środowiska na jak najniższym poziomie.

Przyjazny dla środowiska druk na papierze FSC®

SAXOPRINT Ihre Online-Druckerei mit FSC zertifizierten PapierOchrona środowiska jest integralną częścią polityki naszej firmy. Wszystkie obszary naszej drukarni online pracują ramię w ramię, aby osiągnąć jeszcze lepsze, przyjazne dla środowiska wyniki. Z tego powodu stale poszukujemy opłacalnych rozwiązań dla naszych produktów poligraficznych, opartych na kryteriach zrównoważonego rozwoju i ekologii.

SAXOPRINT GmbH posiada certyfikat FSC® od 2013 roku. Celem  FSC®  (Forest Stewardship Council®) jest odpowiedzialne zarządzanie lasami na całym świecie, ochrona zagrożonych gatunków i poprawa warunków życia miejscowej ludności. Jesteśmy zaangażowani we wdrażanie i dalszy rozwój wszystkich wymagań i celów FSC, ponieważ wysoki popyt na produkty papierowe i coraz bardziej zniszczone obszary leśne na całym świecie są wystarczającym powodem dla nas i naszych klientów do poznania pochodzenia drewna do produkcji papieru oraz do wspierania firm, które aktywnie angażują się w zrównoważoną, oszczędzającą zasoby produkcję.

Papier certyfikowany przez FSC® jest stosowany w wytwarzaniu szerokiej gamy produktów do druku, takich jak ulotki, wizytówki, karty okolicznościowe, pocztówki, kalendarze kieszonkowe, obwoluty CD i DVD na 400 g/m² papierze kredowym matowym i błyszczącym.

Zamów swoje wydruki na popierze FSC® w naszej drukarnii wnieś bezpośredni wkład w poprawę kondycji i ochronę lasów.

Zalety drukarni FSC®

Die Vorteile einer FSC zertifizierten Online-DruckereiNasza drukarnia FSC® pozyskuje papier do druku ze zrównoważonej gospodarki leśnej, która nie toleruje nadmiernej eksploatacji lub wylesiania.

Certyfikat produkcji papieru przyznany przez Forest Stewardship Council® oznacza, że środowisko naturalne jest traktowane z troską, a wpływ na nie powodowany przez druk FSC® jest w miarę możliwości zrównoważony.

Przy druku FSC® w zasiągu ręki są rozbudowane mechanizmy kompensacyjne: działania leśne są kontrolowane i sprawdzane jest, czy odbywają się również ponownie nasadzenia. Drukowanie produktów z wykorzystaniem papieru FSC® łączy w ten sposób doskonałą jakość z jednoczesną ochroną środowiska.

Oprócz papieru z certyfikatem FSC, farby drukarskie są jednym z najważniejszych surowców w procesie druku. Z tego powodu całkowicie rezygnujemy z użycia alkoholu izopropanolowego, a tym samym zmniejszamy emisję CO2 w całym procesie produkcyjnym i jednocześnie chronimy zdrowie naszych pracowników. Ponadto, przyczyniamy się do unikania i redukcji emisji poprzez współpracę z dostawcą usług spedycyjnych DPD.