Ta strona używa plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Szczegóły można znaleźć w naszej polityce prywatności.
Zamknij
Osobiste fachowe doradztwo   22 397 89 99 Pn - Pt: od 9.00 do 16.00   serwis@saxoprint.pl
Zalogowany jako  

Wewnętrzna ochrona środowiska

Dla nas najnowsze technologie i ochrona środowiska idą w parze. Koncentrujemy się na zrównoważonych materiałach i produkcji niskoemisyjnej. Z SAXOPRINT wybierasz zarówno wysokiej jakości produkty poligraficzne, jak i odpowiedzialną drukarnię internetową. Aby chronić nasze środowisko naturalne, wdrażamy następujące wewnętrzne środki ochrony środowiska.

Produkujemy w sposób zrównoważony

 • Druk wolny od alkoholu

  Dzięki naszym zaawansowanym maszynom drukarskim, alkohol nie jest już potrzebny do prostej obróbki. Farba nie jest już tak wilgotna, co zapobiega jej niepożądanym rozpryskom. Ponadto, bezalkoholowy atrament wysycha znacznie szybciej. Stosując tusze bezalkoholowe, nie tylko odciążamy środowisko i naszych pracowników, ale jednocześnie optymalizujemy długość cyklu Państwa zleceń druku.
 • Farby ulegające degradacji

  W stosowanych przez nas farbach drukarskich składniki zawierające olej mineralny są zastępowane przez surowce odnawialne, takie jak oleje roślinne. Mogą one ulec lepszej degradacji biologicznej i nie mają wpływu na jakość wyników drukowania. Ponadto nasze farby składujemy wyłącznie w pojemnikach o dużej pojemności, aby uniknąć marnotrawstwa wielu małych puszek po farbach.
 • Zrównoważone wykorzystanie papieru

  Produkujemy w procesie druku zbiorowego. Różne zlecenia są rozmieszczone na arkuszach papieru w taki sposób, aby pozostało jak najmniej nieużywanego papieru . Dzięki naszemu nowoczesnemu parkowi maszynowemu, wykorzystujemy również o 50% mniej arkuszy drukarskich do konfiguracji procesu drukowania niż w przypadku tradycyjnych maszyn drukarskich. Nasze wysokie standardy jakości w procesie produkcji pomagają nam uniknąć błędów i nadprodukcji.
  Odpady, których nie da się uniknąć, są zbierane w dużych pojemnikach, a następnie poddawane recyklingowi.
 • Cała firma jest zaangażowana

  Każdy pracownik SAXOPRINT jest zaangażowany w redukcję zużycia papieru, wody i paliwa. W 2014 roku zmniejszyliśmy emisję CO2 o 14,6% rok do roku. Wynikało to głównie z niższego zużycia energii elektrycznej dzięki zakupowi energooszczędnych systemów zasilania i maszyn, modernizacji oświetlenia i wykorzystaniu ciepła odpadowego maszyn do ogrzewania budynków produkcyjnych. Ale SAXOPRINT przyczynia się również do ochrony środowiska poza halą produkcyjną dzięki sponsorowanym przez firmę biletom na transport publiczny.
 

Każdy może podjąć świadomą decyzję o ochronie środowiska

Nasze wcześniejsze działania pokazują, że jakość druku i zrównoważona produkcja nie wykluczają się wzajemnie. Z każdym wybranym produktem do druku decydujesz się na produkcję przyjazną dla środowiska, która jest stale rozwijana. Chcielibyśmy razem z Tobą podążać tą drogą.
Więcej tematów dotyczących ochrony środowiska