Ta strona używa plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Szczegóły można znaleźć w naszej polityce prywatności.
Zamknij
Osobiste fachowe doradztwo   22 397 89 99 Pn - Pt: od 9.00 do 16.00   serwis@saxoprint.pl
Zalogowany jako  
 

Druk neutralny klimatycznie jest ważnym elementem strategii ochrony klimatu

Dzięki drukowaniu neutralnemu dla klimatu, można zrównoważyć dokładnie ilość emisji gazów cieplarnianych, które powstają podczas wytwarzania produktów poligraficznych.

Wspierasz dodatkowo projekt ochrony klimatu "Ochrona lasów w Pará, Brazylia". Etykieta identyfikacyjna powiązana z numerem identyfikacyjnym zamówienia i tym samym indywidualnym numerem identyfikacyjnym zapewnia pełną przejrzystość. Po pomyślnym zakończeniu zamówienia, można pobrać etykietę w panelu klienta w przeglądzie zleceń i umieścić ją na produkcie do druku.

Wpisując ten identyfikator na stronie www.climatepartner.com, neutralność klimatyczna staje się zrozumiała. Twoi partnerzy, klienci i pracownicy mogą dokładnie sprawdzić, ile gazów cieplarnianych zostało wyprodukowanych podczas produkcji Twoich produktów poligraficznych i jaki projekt ochrony klimatu wdrożyłeś, aby je zrekompensować.

 

Druk neutralny klimatycznie przy nieznacznych kosztach: zalety w skrócie

 • Wiarygodność i pełna przejrzystość

  Produkty poligraficzne neutralne dla klimatu, takie jak raporty roczne i broszury, podkreślają Twoją strategię zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu. Po wpisaniu indywidualnego numeru identyfikacyjnego na stronie www.climatepartner.com, Ty i Twoi klienci możecie w prosty sposób śledzić i komunikować emisję gazów cieplarnianych drukowanego produktu.
 • CO2 - Redukcja bilansu niskim nakładem kosztów

  Używając neutralnych dla klimatu mediów drukarskich, można zredukować bilans własnego przedsiębiorstwa w emisji CO2 . Aby zrównoważyć emisję CO2, ponoszone są jedynie przeciętnie dodatkowe koszty w wysokości 1-2% wartości pierwotnego zamówienia.
 • Wkład w ochronę klimatu

  Jesteś ważnym partnerem w ochronie klimatu. Wspierasz uznane na całym świecie projekty ochrony klimatu - czarno na białym. To wielki plus dla Twoich klientów i partnerów. Coraz więcej klientów kupuje od firm przyjaznych dla klimatu i wybiera partnerów zgodnie z kryteriami ochrony klimatu.

Przykład indywidualnie utworzonego certyfikatu odszkodowawczego oraz etykiety identyfikacyjnej z numerem identyfikacyjnym zlecenia. Dalsze informacje na stronie www.climatepartner.com.

 

Wesprzyj projekt ochrony lasów w Pará, Brazylia

Brazylia jest jednym z krajów o największych obszarach leśnych na świecie - a jednocześnie o najwyższym wskaźniku wylesiania. Odpowiada to za 75% emisji CO2 w kraju. Rzeka Amazonka, jako środek transportu, sprzyja takim działaniom jak uprawa roli i hodowla zwierząt gospodarskich, które promują wylesianie.

Wyspa Marajó u ujścia rzeki jest bogata w drogi wodne i od wielu lat zamieszkiwana jest przez drobnych rolników. Lokalny "várzea" jest ważnym ekosystemem z dziesięcioma gatunkami endemicznymi.

Projekt Ecomapuá chroni obszar 90.000 ha poprzez zakaz komercyjnego pozyskiwania drewna i tworzenie alternatywnych źródeł dochodu. Chroni klimat i poprawia warunki życia 94 rodzin w jednym z najbiedniejszych regionów Brazylii.

Projekt umożliwia działania związane z zalesianiem w dwóch społecznościach, jak również szkolenie w zakresie produkcji i sprzedaży nasion. Dodatkowym źródłem dochodu jest produkcja i przetwórstwo lokalnych owoców açaí. Jako "superfood" cieszy się rosnącym międzynarodowym popytem. Nasiona açaí służą również jako podstawa do produkcji biopaliw.

Projekt ochrony klimatu Ecomapuá znajduje się w Pará, stanie federalnym w północno-wschodniej Brazylii i obejmuje obszar około 90.000 hektarów na wyspie Marajó u ujścia rzeki Amazonki.
 •  
 •  
 •  
 •  

Konkretne cele ochrony lasów w Pará, Brazylia:
 • Środki ochrony klimatu: Ochrona ważnego neutralizatora dwutlenku węgla, zrównoważona gospodarka leśna w zagrożonym ekosystemie.
 • Miejsca pracy, gospodarka: Tworzenie alternatywnych możliwości zarobków, 300 nowych miejsc pracy w produkcji jagód açaí i szkółkach drzew.
 • Infrastruktura: Budowa szkoły, domki dla ptaków i pszczół, ogrody warzywne, zbiorniki hodowlane ryb i fermy drobiu.
 • Zmniejszenie nierówności: Szkółki i produkcja drzew są własnością społeczności lokalnych.