Ta strona używa plików cookie. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Szczegóły można znaleźć w naszej polityce prywatności.
Zamknij
Osobiste fachowe doradztwo   22 397 89 99 Pn - Pt: od 9.00 do 16.00   serwis@saxoprint.pl
Zalogowany jako  

Wysyłka neutralna dla klimatu
z DPD i DHL

Nasze wysiłki w dziedzinie ochrony środowiska są również przekazywane naszym partnerom. Dlatego też wysyłamy nasze towary z DPD i DHL. Ponieważ z każdą dostawą przyczyniamy się do ochrony klimatu.

Wysyłka neutralna dla klimatu przy każdym zamówieniu

Zrównoważony rozwój jest priorytetem w naszej filozofii korporacyjnej. Jako międzynarodowa firma poligraficzna uważamy, że naszym obowiązkiem jest jak największy wkład w ochronę środowiska. Znajduje to odzwierciedlenie nie tylko w naszych własnych wysiłkach, ale także w wyborze naszych partnerów. Współpracujemy z DPD i DHL w celu redukcji i kompensacji emisji CO2 podczas transportu.

Z każdym zamówieniem wspierasz ochronę klimatu, ponieważ nasze produkty przychodzą do Ciebie z neutralną dla klimatu wysyłką. To nic Cię nie kosztuje, ale pomaga środowisku w dużym stopniu. Czy to optymalizacja procesów dyspozytorskich, czy też udział w projektach ochrony klimatu. Dzięki transportowi neutralnemu pod względem emisji CO², każda przesyłka przyczynia się do zrównoważonej gospodarki klimatycznej.

 

Transport paczek neutralny dla klimatu z DrivingChangeTM

W ramach ogólnogrupowej strategii CSR DrivingChangeTM , DPD zobowiązała się do transportu każdej paczki w sposób neutralny dla klimatu. Do 2020 r. grupa DPD dąży również do zmniejszenia emisji CO2 związanej z transportem o 10 procent na paczkę w porównaniu z rokiem 2013. W Niemczech DPD promuje neutralność klimatyczną poprzez dużą liczbę projektów, na przykład w dziedzinie elektromobilności, wykorzystania rowerów towarowych lub energooszczędnych projektów budowlanych.

Transport paczek neutralny dla klimatu

DPD mierzy emisję z transportu i firmy od 2006 roku. W międzyczasie technologia ta rozwinęła się do tego stopnia, że możliwe jest dokładne określenie, jak wysoki jest poziom obciążenia CO2 dla każdej przesyłki. Uwzględniane są nie tylko trasy transportowe, ale również wszystkie wewnętrzne procesy w firmie. Pomiar ten pokazuje, w którym momencie należy zoptymalizować ilość zużywanej energii i gdzie należy ją spożytkować.

Redukcja

DPD wysyła prawie wszystko drogą lądową, oszczędzając w ten sposób ogromną ilość CO2 - użycie frachtu lotniczego. Do tego celu wykorzystywanych jest w miastach coraz więcej pojazdów elektrycznych. Samochody ciężarowe będą nadal używane na dłuższych dystansach, ale ich aerodynamika będzie stale ulepszana. W przypadku przesyłek listowych DPD w dużej mierze rezygnuje z pojazdów motorowych na obszarach miejskich i coraz częściej korzysta z usług kurierów rowerowych.

Oprócz transportu DPD podejmuje również działania wewnętrzne. Obejmuje to wyłączne wykorzystanie papieru pochodzącego z recyklingu oraz działania energooszczędne dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oświetleniowych. Ponadto firma stale monitoruje i optymalizuje obszary we współpracy z TÜV SÜD:

  • zużycie energii elektrycznej
  • zużycie papieru
  • zużycie paliw
  • zużycie wody
 

Bilansowanie / kompensata

Trzecim filarem transportu neutralnego dla emisji CO2 jest kompensacja emisji. Dotyczy to emisji, którym nie można zapobiec pomimo wszystkich środków redukcji. Total Zero wspiera projekty ochrony klimatu, które przeciwdziałają emisji CO2. Mogą to być projekty lokalne w Europie lub międzynarodowe programy w krajach rozwijających się.

Oprócz transportu paczek neutralnych dla klimatu, w ramach strategii CSR DrivingChangeTM dużymi literami zapisuje się także Inteligentna logistyka miejska, Odpowiedzialność społeczna oraz Innowacyjne działania przedsiębiorcze.

DHL GoGreen

DHL od wielu lat przewozi towary neutralne dla klimatu pod marką DHL GoGreen. Wynikające z tego emisje są kompensowane i stale redukowane przez różne projekty ochrony klimatu. DHL wyznaczył sobie konkretne cele w tym programie:

  • do 2025 r.: 50% redukcja emisji związanej z logistyką
  • do 2050 r.: brak emisji z logistyki

Wykorzystanie alternatywnych źródeł energii

W celu stałej redukcji emisji, DHL koncentruje się na redukcji konwencjonalnych źródeł energii, a od 2016 roku dostarcza paczki w różnych miastach za pomocą pojazdów elektrycznych. Ponadto procesy logistyczne z partnerami są tak zoptymalizowane, że można zaoszczędzić znaczną część emisji.

 
Więcej tematów dotyczących ochrony środowiska